Raben logo
Výrobca papierových obalov

Silné 7 ročné partnerstvo: HIT OFFICE a Raben Czech Republic

2023.07.25
Spoločnosť HIT OFFICE so sídlom v severočeských Tepliciach je jedným z najväčších výrobcov papierových obalov na potraviny vrátane papierových pohárov a archivačných potrieb v Európe. Spoločnosť založili manželia Šťastní so synom v roku 1991 a neustále sa rozrastá. Zákazníkmi sú výlučne veľkoobchodníci a len v Českej republike ich zásobujú 350. Ich ďalšími hlavnými trhmi sú Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a ďalšie vyspelé krajiny západnej Európy.

Nachádzame sa v priestoroch novo zrekonštruovaného výrobného závodu v Proboštove pri Tepliciach, ktorý je plne certifikovaný podľa medzinárodnej normy ISO a medzinárodnej normy BRC(G)s uznanej Globálnou iniciatívou pre bezpečnosť potravín (GFSI). Ide o program, ktorého cieľom je harmonizácia medzinárodných noriem bezpečnosti potravín s podporou popredných svetových predajcov a výrobcov potravín vrátane výrobcov obalov na potraviny. Nahliadneme pod pokrievku výroby ekologických papierových podnosov, misiek, tanierov, škatúľ na jedlo, papierových pohárov a ďalších bezplastových obalov. Výrobky HIT OFFICE sú tiež certifikované - renomovaným nemeckým laboratóriom TÜV SÜD na domáce kompostovanie alebo priemyselné kompostovanie. Tieto výrobky patria do modrého kontajnera. Sme prekvapení, koľko práce tu vykonajú sofistikované stroje s minimálnym zásahom obsluhy, a žasneme, že len papierových pohárov sa tu mesačne vyrobí 9 miliónov! HIT OFFICE má vo svojom portfóliu viac ako 1 100 položiek a významnú časť produkcie tvorí aj špeciálna zákazková výroba. Týždenne sa v závode spotrebuje až 56 km papiera.

Výrobky HIT OFFICE nájdete v privátnych značkách európskych reťazcov alebo v európskych pobočkách svetoznámych reštaurácií rýchleho občerstvenia. Výroba tanierov, misiek a podnosov je z 50 % určená na vývoz.  V roku 2021 spoločnosť predstavila značku HIT FOOD PACK, ktorá označuje ekologické, recyklovateľné a kompostovateľné výrobky.

Raben ako voľba číslo 1

Keď predchádzajúci logistický partner prestal spĺňať požiadavky spoločnosti HIT OFFICE, vedenie začalo hľadať nového partnera. Strategicky umiestnené sklady spoločnosti Raben, komplexnosť ponúkaných služieb, zaručená spoľahlivosť, vynikajúca komunikácia a stabilita nadnárodnej spoločnosti spôsobili, že Raben sa stal prvou voľbou. Začiatok spolupráce sa datuje od júla 2016.

 

"Spoločnosť Raben využívame na prepravu všetkých našich paletových zásielok v Českej republike a na Slovensku. Denne expedujeme približne 30 paliet a vďaka Raben Logistics Czech sa tovar dostáva k našim zákazníkom pravidelne a spoľahlivo. Raben prevádzkuje aj pravidelné kamiónové prepravy medzi našimi výrobnými závodmi," hovorí Marek Šnajdr, marketingový manažér spoločnosti HIT OFFICE.

 

„V rámci našej spolupráce sme do mája 2023 dodali spoločnosti HIT OFFICE už 63 000 paliet," dodáva Marián Budzel, riaditeľ pre obchod a vzťahy so zákazníkmi CZ/SK spoločnosti Raben Logistics Czech.

 

"Veľmi oceňujeme, že spoločnosť Raben je flexibilná a dokáže nájsť riešenia pre všetky naše požiadavky. Oceňujeme výbornú komunikáciu a priateľské rokovanie," hodnotí doterajšiu spoluprácu Marek Šnajdr.

 

Inovatívne materiály

Veľká časť práce na papierových výrobkoch, najmä tých určených na manipuláciu s potravinami, sa venuje vývoju. Nároky na vlastnosti použitého materiálu sú väčšie, ako by ste možno očakávali. Z kuchyne HIT OFFICE pochádzajú napríklad papierové podnosy s tukovou bariérou pre mastné a vlhké potraviny. Mimochodom, vlani sa tu vyrobilo viac ako pol miliardy papierových podnosov, misiek a tanierov. Podieľali sa aj na vývoji materiálov a ako prví uviedli na trh papierové poháre bez plastov, ktoré s veľkým úspechom predstavili na veľtrhu v Norimbergu. Poháre sú vyrobené z kartónu, ktorý je 100 % bez plastov a je kompostovateľný. Napriek tomu sa výborne hodia na studené aj horúce nápoje do 90 °C.

Ochrana životného prostredia je prioritou

Spoločnosť kladie veľký dôraz na ochranu životného prostredia a udržateľnosť vhodných životných podmienok. Je preto prirodzené, že spoločnosť nakupuje len materiál s certifikátom FSC®*), ktorý zaručuje ekologické, sociálne prospešné a ekonomicky životaschopné lesné hospodárstvo, čím pomáha chrániť ohrozené a zdevastované svetové lesy.

Výrobky sú z 98 % šetrné k životnému prostrediu a neobsahujú plasty, ktoré sa dajú plne zhodnotiť recykláciou na nové výrobky alebo sú po strate svojich úžitkových vlastností plne kompostovateľné či energeticky účinné. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne chemikálie, ktoré negatívne ovplyvňujú životné prostredie. Na výrobu je potrebná len elektrická energia.

Spoločnosť HIT OFFICE sa stala CO2 neutrálnou vďaka fotovoltickým elektrárňam s výkonom 210 kWp. Oba závody spoločnosti sú vybavené fotovoltikou a vyrobená elektrina sa spotrebúva priamo vo výrobe spoločnosti.

Keďže ide o stredne veľkú spoločnosť, zatiaľ sa na ňu nevzťahujú povinnosti týkajúce sa informácií a certifikácie ESG. Napriek tomu sa prihlásili do dobrovoľného hodnotenia spoločností podľa štandardu ESG a sú zvedaví na výsledky hodnotenia a svoje postavenie medzi ostatnými spoločnosťami.

 

"Je nám cťou byť partnerom spoločnosti, pre ktorú sú ekologický prístup a udržateľnosť tak ako pre Raben kľúčové," hovorí Marián Budzel, riaditeľ pre obchod a vzťahy so zákazníkmi CZ/SK v Raben Logistics Czech.

 

Netradičné využitie odpadu - kreatívny set

Spoločnosť HIT OFFICE našla skvelý spôsob využitia odpadu.

 

"Vytvorili sme Kreatívnu sadu pre školy a škôlky, ktorá podporuje detskú fantáziu a rozvíja tvorivosť. Spojením zábavy a tvorivosti si deti môžu zároveň vyrobiť krásne výrobky a ako bonus si precvičiť jemnú motoriku - skladanie, strihanie, lepenie, stláčanie, trhanie, kreslenie a ďalšie techniky. Zároveň je to zdroj zábavy a relaxácie," hovorí Marek Šnajdr, marketingový manažér spoločnosti HIT OFFICE.

 

 

Najlepšie riadená spoločnosť v Českej republike

Spoločnosť HIT OFFICE obhájila titul Najlepšie riadená spoločnosť Českej republiky za rok 2023 už po tretí raz. Prestížne ocenenie organizované spoločnosťou Deloitte oceňuje kvalitu riadenia popredných súkromných spoločností vrátane ich manažmentu. Nezávislá odborná porota hodnotí 4 kľúčové piliere každej ocenenej spoločnosti - firemnú stratégiu, manažérske a finančné výsledky, produktivitu a inovácie a firemnú kultúru.

Spoločnosť HIT OFFICE získava ocenenia aj za inovácie, ako napríklad za zavedenie papierových pohárov, ktoré neobsahujú 100 % plastov a sú kompostovateľné.

Odvážne plány do budúcnosti

Spoločnosť HIT OFFICE dokončuje rekonštrukciu svojej energeticky úspornej výrobnej haly v Proboštove, ktorá je už vybavená 5 plne automatickými výrobnými linkami na výrobu papierových podnosov, tanierov a misiek. Táto hala bude vybavená tepelným čerpadlom a nadväzujúci projekt počíta s výstavbou fotovoltaickej elektrárne na streche tejto haly. Spoločnosť postupne vymení aj strojové vybavenie na výrobu spisových a kancelárskych potrieb. Spoločnosť HIT OFFICE sa zaoberá aj možnosťou rozšírenia svojho portfólia o nový výrobný segment, ktorý by sa mal zamerať aj na výrobu papiera.

Udržateľnosť je hlboko zakorenená v DNA skupiny Raben a považuje sa za základnú zodpovednosť. Spoločnosť sa zaviazala znižovať svoj vplyv na životné prostredie a podporovať udržateľné postupy v rámci celej organizácie a celého hodnotového reťazca. Tento rok spoločnosť získala strieborné ocenenie v hodnotení EcoVadis 2023 - najdôveryhodnejšom hodnotení udržateľnosti podnikov na svete. Tým sa spoločnosť Raben zaradila medzi 25 % najlepších spoločností na svete, ktoré najlepšie integrujú nefinančné (ESG) faktory do svojich stratégií a činností.

V silnom spojenectve, ktorého hnacou silou je obojstranný záväzok k podnikovej zodpovednosti, sú spojené silné stránky spoločností HIT OFFICE a Raben Group nesporne skvelým základom pre sľubnú spoluprácu. Obe organizácie sú pevne presvedčené, že udržateľné obchodné postupy a zapojenie komunity sú nielen etickými imperatívmi, ale aj základnými piliermi dlhodobého úspechu.*) FSC® - certifikácia správy lesov a spracovateľského reťazca

Autor

Tímea Pospišová

Marketing and PR Manager SK