Raben logo
csm_Austria_LP_145f7afacc.jpg

Bexity na rovnakej ceste s Raben Group

2022.02.28
Skupina Raben Group, európsky logistický operátor, podpísala zmluvu o kúpe 100 % akcií rakúskej spoločnosti Bexity od jej súčasného vlastníka, spoločnosti Mutares. V dôsledku tejto transakcie sa k rodine Raben pripojí viac ako 500 zamestnancov a 16 pobočiek spoločnosti Bexity so sídlom vo Viedni. Transakcia bola zahájená v decembri 2021 a dnes ju schválil protimonopolný úrad.

Spoločnosť Bexity, predtým známa ako Q-Logistics a najskôr vo vlastníctve RCA, sa konečne dostáva do rúk strategického vlastníka a pripája sa k skupine Raben Group. Predchádzajúci vlastník Mutares kúpil firmu koncom roka 2019 a v priebehu posledných 24 mesiacov ju úspešne reštrukturalizoval. Spoločnosť je teraz pripravená na ďalší krok, rast v rámci skupiny Raben Group v odvetví logistiky.

Sme mimoriadne hrdí, že môžeme privítať zamestnancov, klientov a dodávateľov spoločnosti Bexity v Raben Group. Rakúsko dokonale zapadá do našej európskej mapy, je spojením medzi Nemeckom a Talianskom, ako aj mostom pre naše stredoeurópske krajiny,“ povedal Ewald Raben, CEO Raben Group.


Spolupráca medzi spoločnosťami Raben a Bexity pri doručovaní zberných zásielok medzi Rakúskom a krajinami, v ktorých spoločnosť Raben pôsobí, funguje už viac ako 10 rokov. Keďže spoločnosť Raben je zástancom ekologických riešení, hlavnou výhodou je skutočnosť, že mnohé z terminálov Bexity majú priame železničné napojenie a zaisťujú vnútroštátnu dopravu vlakom cez noc.


Sieť zberných služieb Bexity existuje už od roku 1986 a ako prvá ponúkla službu 24/7 po celom Rakúsku. Firma prepravuje viac ako 10 000 zásielok denne. A vďaka intenzívnemu využívaniu železničnej prepravy to dokáže aj mimoriadne ekologickým spôsobom. Spoločnosť má 16 pobočiek v Rakúsku a zamestnáva vyše 500 zamestnancov. V rámci podpísanej transakcie sa všetky pobočky pripoja k skupine Raben Group a zamestnanci Bexity sa ocitnú „doma“ v rodine Raben.