Raben preberá 20% podiel v spoločnosti SITTAM v Taliansku

tlač | Stiahnuť ako PDF

Spoločnosť Raben Group prevzala 20% podiel v SITTAM, ktorá je lídrom v oblasti medzinárodnej zbernej pozemnej, námornej a leteckej prepravy na talianskom trhu s hlavným sídlom v Cornaredo blízko Milána. Nákup má potvrdiť posilnenie partnerstva medzi spoločnosťami.

Za viac ako 50 rokov dosiahla spoločnosť SITTAM prestížne postavenie na trhu medzinárodnej zbernej prepravy ako v Taliansku, tak v zámorí, upevňujúc svoju sieť po celej Európe, Spoločenstve nezávislých štátov a na Strednom východe, s rozsiahlymi aktivitami v oblasti služieb námornej a leteckej prepravy, používajúc viac ako 90 výhradných zástupcov, s ktorými chce SITTAM pokračovať v dlhodobej spolupráci. V roku 2015 bola spoločnosť zakúpená od spoločnosti CEVA spoločnosťou ALS, ktorá zostává jej hlavným akcionárom.

Giuseppe Del Ciampo, generálny riaditeľ SITTAM: "Sme veľmi radi, že ďalším akcionárom sa stáva práve spoločnosť Raben, ktorej jadro obchodu tvorí tuzemská a medzinárodná zberná služba. To nám poskytuje väčšiu stabilitu." SITTAM aktívne spolupracuje s mnohými poprednými podnikmi a priemyslovými odvetviami v celom Taliansku. Pre súčasných obchodných partnerov neznamená dnešný nákup spoločnosťou Raben Group žiadnu zmenu. Spoločnosť chce pokračovať a udržovať dlhodobé vzťahy. Nákup má potvrdiť posilnenie partnerstva medzi spoločnosťami.

Ewald Raben, CEO Raben Group: "Spolupráca so spoločnosťou SITTAM v krajinách strednej a východnej Európy pridáva do našej siete ďalšiu krajinu. Taliansky trh je riadený exportom a to je potenciál, ktorý nás zaujíma. Chceme úspešne rozšíriť partnerstvo so spoločnosťou SITTAM tým, že sa spoľahneme na kvalitu a odbornosť talianskych expertov."

Spojenectvo s Raben je reálna možnosť pre SITTAM manažment k rozvinutiu ich európskej logistickej siete, pre prípad, že dôjde k nejakej neplánovanej zmene v nastavení ich vlastnej siete.

 

SITTAM S.r.l. (Spedizioni Internazionali Trasporti Terrestri Aerei Marittimi S.r.l.) zamestnáva 313 osôb, generuje obrat 118 miliónov Euro (2016). Sídlo spoločnosti je v Miláne. Sieť S.I.T.T.A.M. S.r.l. sa skladá z 9 prevádzkových terminálov a 9 predajných miest a zameriava sa na medzinárodné konsolidované zásielky.

21.04.2017
Pobočky
Kontakt na naše skladové areály
Newsletter