Raben bol ocenený v súťaži Logistický projekt roku 2017

tlač | Stiahnuť ako PDF

Spoločnosť Raben Logistics Czech získala v národnom kole súťaže Logistický projekt roku 2017 druhé miesto unikátnym projektom dedikovaného skladu so špeciálnou saunou, v ktorej dozrievajú bonbóny Skittles pre spoločnosť Wrigley Confections ČR.

Česká logistická asociácia, člen Európskej logistickej asociácie, udelila druhé miesto v súťaži Logistický projekt roku 2017 spoločnosti Raben Logistics Czech za riešenie technologicky náročného dedikovaného skladu so špeciálnou "saunou", v ktorej "dozrievajú" bonbóny Skittles za účelom získania požadovanej mäkkosti.

„Ďakujem všetkým zamestnancom, ktorí sa na príprave a implementácii náročného riešenia pre nášho klienta podieľali. Cena patrí im všetkým. Je to pre nás dôkaz, že patríme k špičke v logistickom segmente, a za to vďačíme ako zamestnancom firmy, tak našim partnerom, ktorí v nás veria,“ povedal generálny riaditeľ Raben pre Českú republiku a Slovensko Jakub Trnka.

Raben sklad postavil v blízkosti továrne v Poříčí nad Sázavou. Je situovaný čo najbližšie továrne Wrigley Confections ČR a v prevádzke je nonstop. Bonbóny sa zvážajú rovno z výrobnej linky. Okrem finálneho výrobku v ňom Raben skladuje tiež suroviny a baliaci materiál pre tieto produkty.

„Oceňujeme unikátne riešenie projektu, aj to, že bol postavený priamo na mieru klientovi. Sme veľmi radi, že sme medzi ocenenými mohli privítať práve českú pobočku skupiny Raben Group,“ povedal viceprezident Českej logistickej asociácie Miroslav Rumler.

Ocenené bolo aj zodpovedné riešenie k životnému prostrediu, pretože dvojkomorovú saunu je možné vykurovať iba pol roku, v prípade, že to dovolí objem v danej sezóne.

Hlavným dôvodom, prečo sklad so saunou vznikol, bol neustály rast výroby v továrni Wrigley v Poříčí nad Sázavou a s tým spojená potreba rozšírenia kapacity skladu. Pri hľadaní logistického partnera padla voľba na Raben Logistics Czech a ten ponúkol klientovi, že mu vyhovie aj v špecifickej potrebe externého skladu so špeciálnou saunou.

"Spoločnosti Wrigley a Mars sú celosvetovo známe svojimi vysokými požiadavkami na bezpečnosť a kvalitu potravín. Oceňujeme, že sme v spoločnosti Raben našli partnera, od ktorého dostávame služby vo vysokom štandarde, ktoré presne vyhovujú našim obchodným potrebám. Sme nadšení, že unikátny projekt ocenili hodnotiaci tejto renomovanej súťaže,“ uviedol Marek Peterka zo spoločnosti Wrigley Confections ČR.

Spoločnosť Wrigley teraz disponuje kapacitou až 4000 paletových miest, čo je nárast takmer o 50% v porovnaní s riešením u predchádzajúceho poskytovateľa logistických služieb, a o viac ako 30% zvýšila počet nákladných vozidiel, ktorá môžu v súčasnosti vyrážať denne v režime nonstop. To je úplne zásadné pre továreň v Poříčí nad Sázavou a jej budúci plánovaný rast.

Mimochodom, väčšina bonbónov vo farbách dúhy, ktoré dozrievajú v saune Raben, putuje z Česka nielen do všetkých európskych krajín v čele s Veľkou Britániou, ale tiež napríklad do Juhoafrickej republiky.

12.12.2017
Pobočky
Kontakt na naše skladové areály
Newsletter