Raben logo
csm_baner_www_b89dd23476.jpg

Skupina Raben Group spustila nové webové stránky

2020.10.25
Skupina Raben Group rada plní očakávania svojich zákazníkov a stojí na čele inovácií, nielen v logistike. V októbri uviedla do chodu svoje nové webové stránky, ktoré okrem iného umožňujú rýchle overenie stavu zásielky, jednoduchý prístup do zákazníckej zóny a predstavujú tím zamestnancov, ktorý už takmer 90 rokov s nasadením plní očakávania jej klientov.

V dnešnej dobe, keď digitalizácia naberá na rýchlosti a rýchly prístup k spoľahlivým informáciách nikdy nebol dôležitejší, je obzvlášť nevyhnutné poskytnúť zákazníkom efektívne a dynamické nástroje. S týmto vedomím a zároveň v nadväznosti na najnovšie online trendy spustila skupina Raben Group nové webové stránky www.raben-group.com.  

„Nové webové stránky sú našou reakciou na meniaci sa online svet, snažíme sa tak byť našim klientom ešte bližšie,” vysvetľuje Katarzyna Bartkiewicz, manažérka digitálneho marketingu Raben Group. „Hrdinami nových internetových stránok sú naši zamestnanci, teda „ľudia s nadsadením“, ktorí náš web tvoria rovnako ako budujú Raben Group. Týmto vizuálom chceme návštevníkom, zákazníkom alebo potenciálnym zamestnancom, ukázať, že sme plní energie, odhodlania a predovšetkým, že sme dobre zohratým tímom pripraveným na nové výzvy.“

Svieži dizajn webových stránok je prispôsobený najnovším požiadavkám UX. Zjednodušené menu, ktoré umožňuje rýchly prístup k najdôležitejším funkciám, jednoduché formuláre na stanovenie cien zásielok a zaujímavé videá z celej Raben Group sú len niektorými z noviniek, ktoré čakajú na ich návštevníkov.

Moderný a dynamický vzhľad však nie je všetko. Používatelia nového webu môžu využiť aj ľahký prístup do zákazníckej zóny, pokročilý vyhľadávač jednotlivých pobočiek, rýchle overenie stavov zásielok a možnosť zobrazenia stránok aj offline.

Nový web takisto znamená možnosť jednoduchého prístupu k celému obsahu na mobilných zariadeniach, pohodlnú orientáciu na stránkach a menu prispôsobené používateľom, ktorí radšej používajú svoje telefóny. V záujme zlepšenia kvality používania internetových stránok sa Raben rozhodol urobiť inovatívny krok a vytvoriť web založený na TYPO3PWA. Progresívne webové aplikácie (PWA) kombinujú najlepšie funkcie webových stránok a mobilných aplikácií. Vďaka tomu je nový web oveľa rýchlejší a funguje aj vtedy, keď používateľ nemá prístup do siete alebo je jeho pripojenie pomalé.

Webové stránky boli vytvorené v spolupráci s technologickou spoločnosťou Macopedia, ktorá sa špecializuje na komplexné využitie pokročilých riešení pre web a e-commerce. Raben Group a Macopedia už viac ako 5 rokov spolupracujú pri vývoji webových stránok Raben a neustále do nej pridávajú nové funkcie. V najnovšej verzii bola spoločnosť Macopedia zodpovedná za prípravu grafického dizajnu UX, zavedenie systému pre správu obsahu TYPO3 a vybudovanie webových stránok založených na TYPO3PWA.