Raben logo
csm_Greece_26c62824ee.jpg

Raben rozširuje svoju činnosť o grécky trh

2021.10.06
Začiatkom októbra 2021 sa spoločnosť Intertrans S.A., popredný grécky poskytovateľ logistiky, stala súčasťou rodiny Raben Group. Vďaka tejto transakcii Raben rozširuje sieť svojich pobočiek a pôsobí už v 14 krajinách.

Cieľom tejto akvizície je posilniť pozíciu oboch spoločností nielen na gréckom, ale predovšetkým na európskom a svetovom trhu. Rozšírenie portfólia produktov a zlepšenie prevádzky s cieľom zvýšiť spokojnosť zákazníkov sú strategické ciele, ktoré sú prioritou oboch organizácií. 

„Naše kamióny každý deň jazdia po celom svete a celé roky v praxi dokazujú hrdú myšlienku z nášho sloganu ,we know the way‘ (poznáme cestu). Prajeme si zostať dôležitou súčasťou logistiky všetkých profesionálov. Chceme ďalej trvale rásť a využiť každú príležitosť, aby sme mohli uspokojiť potreby našich zákazníkov. To, že sme sa stali súčasťou Raben Group, nám otvorilo nové príležitosti nielen v podobe konkurenčnej výhody, ale predovšetkým aj vzhľadom na našich zákazníkov,“ vysvetľuje Georgios Tsakiris, CEO Intertrans S.A.


Spoločnosť Intertrans má 40-ročné skúsenosti s európskom cestnou dopravou a stále sa vydáva cestou spoľahlivosti a budovania vzájomnej dôvery so svojimi partnermi a zákazníkmi. V roku 1981 sa ako zásielková spoločnosť začala venovať dovozu a vývozu a po celú dobu ponúka overenú kvalitu, dochvíľnosť a rýchlosť. Zákazníci sa na ňu môžu spoľahnúť a mať istotu pri každom kroku v celom procese. Európska dopravná sieť spoločnosti Intertrans zahŕňa 12 krajín, 23 dopravných centier a 17 obchodných partnerov po celej Európe. Táto grécka spoločnosť má k dispozícii 11 000 m2 skladových priestorov, viac ako 90 kamiónov a 70 zamestnancov. Jej centrála je v meste Pireus neďaleko Atén a ďalšie dve pobočky sa nachádzajú v Solúne a Irakliu na Kréte.

„Sme hrdí na to, že spoločnosť Intertrans, ktorá má viac ako 40-ročné skúsenosti v logistike, sa pridala do rodiny Raben Group. Obe spoločnosti zdieľajú podobné hodnoty a kladú mimoriadny dôraz na inovácie a technológie. Preto sme presvedčení, že spojením potenciálu Raben Group s know-how spoločnosti Intertrans v oblasti gréckeho trhu a medzinárodnej distribúcie, prinesie úžitok všetkým zákazníkom Raben Group. Podarilo sa nám dosiahnuť ďalší dôležitý míľnik,“ uviedol Ewald Raben, CEO Raben Group.


Po akvizícii spoločnosti Intertrans už Raben Group pôsobí na 14 európskych trhoch, zamestnáva viac ako 10 000 ľudí a má k dispozícii viac ako 1 200 000 m2 skladovacej plochy. Spoločnosť neustále pracuje na svojej stratégii rozvoja, vždy sa pozerá do budúcnosti a kladie potreby zákazníkov na prvé miesto.